Kategoriler
TOHUM    Acem Halısı    Acem Lalesi    Acı Bakla Çiçeği    Ada Çayı Çiçeği    Akşam Sefası    Alev Çiçeği    Alisyum    Aslanağzı    Aster Çiçeği    Ateş Çiçeği    Aynı Sefa    Bahar Yıldızı    Bonsai Çiçek    Buz Çiçeği    Cam Güzeli    Çan Çiçeği    Cezayir Menekşesi    Çiçekli Sarmaşık    Çörek Otu    Çuha Çiçeği    Diğer Çiçek Tohumları    Flox Çiçeği    Gardenya Çiçeği    Gayret Çiçeği    Gazanya    Gelincik Çiçeği    Gerbera Çiçeği    Gül Hatmi Çiçeği    Gündüz Sefası    Hazeran    Hobi Çiçek Tohumları    Horoz İbiği    Hüsnü Yusuf    İpek Çiçeği    ItırŞahi    Kadife Çiçeği    Kağıt Çiçeği    Karanfil    KasımPatı ( Krizantem )    Kirli Hanım Çiçeği    Kozmos    Kraliyet Halısı    Küpe Çiçeği    Kuzu Kulağı    Lale    Latin Çiçeği    Lavanta    Lisianthus ( LaleGül )    Melisa Çiçeği    Menekşe    Nergis    Obrizya Çiçeği    Papatya    Passiflora ( Çarkıfelek )    Petunya     Sardunya    Şebboy    Şeker Tabağı    Sukulent ve Kaktüsler    Sümbül    Unutma Beni Çiçeği    Vapur Dumanı    Yaprak Güzeli Çiçeği    Yer Minesi Çiçeği    Yıldız Çiçeği - Dahlia    Yüksük Otu    Zinnia Çiçeği  Tüm Kategoriler
MARKALAR
Ürün Özellikleri
Fiyat Aralığı

Petunya

Çok çeşidi bulunan Petunyalar dünyaya Güney Amerika'nın ormanlarından dağılmışlardır.

Petunyanın kültürel çalışmaları ile yüzlerce çeşit ve renkte çeşitleri tüm dünyanın bahçelerini ve saksılarını dolduruyor.

Yazı vazgeçilmez çiçeği olan petunyalar kendine has kokuları ile yaz akşamlarının en aranan çiçekleri diyebiliriz. Bir yaz kokusu arıyorsanız içinde mutlaka petunyanın kendine has bahçe kokusu olacaktır. Birçok kişinin çocuktan aklında kalan kokular arasındadır.

Petunyalar nispeten sert koşullara ve sıcak iklimlere tahammül edebilir, ancak dona dayanamaz. 

Her gün en az beş saat güneş ışığına ihtiyaç duyarlar ve nemli toprakta ve düşük atmosferik nem koşullarında gelişirler. 

En iyi tohumdan yetiştirilirler. Çoğu bölgede haftada bir sulama yeterli olacaktır. Asılı sepetler ve diğer kaplar daha sık sulamaya ihtiyaç duyar. 

Maksimum büyüme ilkbaharın sonlarında gerçekleşir. Gübre çeşidine göre aylık veya haftalık olarak uygulanması bitkinin hızlı büyümesine yardımcı olacaktır.

Petunya üreticilerine ait tohum paketlerimiz aşağıdaki şekildedir.

.

Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 20 Ürün
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.