0 232 332 25 28
  0 501 233 13 75
Kategoriler
TOHUM
Para Birimi Seçimi
Kategoriler
MARKALAR
Fiyat Aralığı
Tüm Filtreleri Temizle

Gündüz Sefası - Kahkaha Çiçeği

Ana vatanı Meksika ormanlarıdır. Burada doğal olarak ağaçların ve bitkilerin üzerine sarılmış şekilde bulunan en bilinen sarmaşık türüdür. Diğer ismi ile söylersek " Kahkaha Çiçeği ".

Birçok farklı dilde " Kahkaha çiçeği, gündüzsefası, tarla sarmaşığı veya sabah sefası " şeklinde tercüme edilebilmektedir.

Sabah sefası çiçekleri sabahın erken saatlerinde açar. Çiçekler genellikle "taç yapraklar"ın görünür kıvrılma göstermesinden birkaç saat önce solmaya başlar.

Bu bitki gün boyunca tam güneşe maruz kalmayı ve orta nemli toprakları tercih eder. Sarmaşık bir tür olduğu için sarılacağı bir ortam bulduğunda 3 metreye kadar uzayabilir. Çiçekleri o kadar çok açar ki bazı anlarda üzerinde yapraktan çok çiçek olabilir.

Çiçeklerden oluşan tohumlar ektiğiniz bölgede her yere dağılacağı için bir kere bir bölgeye ekmeniz yeterli olacaktır. Her sene kendi kendine düşen tohumlardan yüzlerce yeni fide verecek ve eski sarmaşık üzerinden tekrar sarılarak devam edecektir. Böylece yıllarca yeni sarmaşıklarınız olacaktır.

Bakım istemeyen, gübreleme sulamaya dikkat etmenize gerek kalmayan bir bitkidir.

Gündüz sefası üreticilerine ait tohum paketlerimiz aşağıdaki şekildedir.

.

  Filtrele
Toplam 1 Ürün
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.