Kategoriler
TOHUM    Acem Halısı    Acem Lalesi    Acı Bakla Çiçeği    Ada Çayı Çiçeği    Akşam Sefası    Alev Çiçeği    Alisyum    Aslanağzı    Aster Çiçeği    Ateş Çiçeği    Aynı Sefa    Bahar Yıldızı    Bonsai Çiçek    Buz Çiçeği    Cam Güzeli    Çan Çiçeği    Cezayir Menekşesi    Çiçekli Sarmaşık    Çörek Otu    Çuha Çiçeği    Diğer Çiçek Tohumları    Flox Çiçeği    Gardenya Çiçeği    Gayret Çiçeği    Gazanya    Gelincik Çiçeği    Gerbera Çiçeği    Gül Hatmi Çiçeği    Gündüz Sefası     Hazeran    Hobi Çiçek Tohumları    Horoz İbiği    Hüsnü Yusuf    İpek Çiçeği    ItırŞahi    Kadife Çiçeği    Kağıt Çiçeği    Karanfil    KasımPatı ( Krizantem )    Kirli Hanım Çiçeği    Kozmos    Kraliyet Halısı    Küpe Çiçeği    Kuzu Kulağı    Lale    Latin Çiçeği    Lavanta    Lisianthus ( LaleGül )    Melisa Çiçeği    Menekşe    Nergis    Obrizya Çiçeği    Papatya    Passiflora ( Çarkıfelek )    Petunya    Sardunya    Şebboy    Şeker Tabağı    Sukulent ve Kaktüsler    Sümbül    Unutma Beni Çiçeği    Vapur Dumanı    Yaprak Güzeli Çiçeği    Yer Minesi Çiçeği    Yıldız Çiçeği - Dahlia    Yüksük Otu    Zinnia Çiçeği  Tüm Kategoriler
MARKALAR
Ürün Özellikleri
Fiyat Aralığı

Gündüz Sefası - Kahkaha Çiçeği

Ana vatanı Meksika ormanlarıdır. Burada doğal olarak ağaçların ve bitkilerin üzerine sarılmış şekilde bulunan en bilinen sarmaşık türüdür. Diğer ismi ile söylersek " Kahkaha Çiçeği ".

Birçok farklı dilde " Kahkaha çiçeği, gündüzsefası, tarla sarmaşığı veya sabah sefası " şeklinde tercüme edilebilmektedir.

Sabah sefası çiçekleri sabahın erken saatlerinde açar. Çiçekler genellikle "taç yapraklar"ın görünür kıvrılma göstermesinden birkaç saat önce solmaya başlar.

Bu bitki gün boyunca tam güneşe maruz kalmayı ve orta nemli toprakları tercih eder. Sarmaşık bir tür olduğu için sarılacağı bir ortam bulduğunda 3 metreye kadar uzayabilir. Çiçekleri o kadar çok açar ki bazı anlarda üzerinde yapraktan çok çiçek olabilir.

Çiçeklerden oluşan tohumlar ektiğiniz bölgede her yere dağılacağı için bir kere bir bölgeye ekmeniz yeterli olacaktır. Her sene kendi kendine düşen tohumlardan yüzlerce yeni fide verecek ve eski sarmaşık üzerinden tekrar sarılarak devam edecektir. Böylece yıllarca yeni sarmaşıklarınız olacaktır.

Bakım istemeyen, gübreleme sulamaya dikkat etmenize gerek kalmayan bir bitkidir.

Gündüz sefası üreticilerine ait tohum paketlerimiz aşağıdaki şekildedir.

.

Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 3 Ürün
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.