Kategoriler
TOHUM    Acem Halısı    Acem Lalesi    Acı Bakla Çiçeği    Ada Çayı Çiçeği    Akşam Sefası    Alev Çiçeği    Alisyum    Aslanağzı     Aster Çiçeği    Ateş Çiçeği    Aynı Sefa    Bahar Yıldızı    Bonsai Çiçek    Buz Çiçeği    Cam Güzeli    Çan Çiçeği    Cezayir Menekşesi    Çiçekli Sarmaşık    Çörek Otu    Çuha Çiçeği    Diğer Çiçek Tohumları    Flox Çiçeği    Gardenya Çiçeği    Gayret Çiçeği    Gazanya    Gelincik Çiçeği    Gerbera Çiçeği    Gül Hatmi Çiçeği    Gündüz Sefası    Hazeran    Hobi Çiçek Tohumları    Horoz İbiği    Hüsnü Yusuf    İpek Çiçeği    ItırŞahi    Kadife Çiçeği    Kağıt Çiçeği    Karanfil    KasımPatı ( Krizantem )    Kirli Hanım Çiçeği    Kozmos    Kraliyet Halısı    Küpe Çiçeği    Kuzu Kulağı    Lale    Latin Çiçeği    Lavanta    Lisianthus ( LaleGül )    Melisa Çiçeği    Menekşe    Nergis    Obrizya Çiçeği    Papatya    Passiflora ( Çarkıfelek )    Petunya    Sardunya    Şebboy    Şeker Tabağı    Sukulent ve Kaktüsler    Sümbül    Unutma Beni Çiçeği    Vapur Dumanı    Yaprak Güzeli Çiçeği    Yer Minesi Çiçeği    Yıldız Çiçeği - Dahlia    Yüksük Otu    Zinnia Çiçeği  Tüm Kategoriler
MARKALAR
Ürün Özellikleri
Fiyat Aralığı

Aslanağzı

Bitkinin Anavatanı konusunda hala çelişki durumlar mevcuttur. O kadar çok bölgede ve çeşitte bir dağılım göstermektedir ki belli bir bölgeye ait diye bir bilimsel çalışma yoktur. Ancak Avrupa'dan yayılma ihtimali yüksektir.

Yıllardır bahçelerde en çok yetiştirilen tek yıllık bitki olduğunu söyleye biliriz. Birçok bölgede Aslanağzının aynı isimle anlamlı kelimeler şeklinde söyleniş şekilleri mevcuttur.

Aslanağzı bitkisini ziraat ve botanikçiler o kadar farklı ve renkte çiçeklenen türünü ortaya çıkarmışlardır. Yüksek boylu, bodur çeşitleri vardır.

Aslanağzı, tropik bölgelerden ılıman bölgelere, yatak topraklar, taşlık, otsu bordür veya saksı bitkisi olarak yaygın olarak yetiştirilen önemli bir bahçe bitkisidir.

Tohumları kendi kendine dökülerek ekilen bölgede sürekli yeniden çıkmasına sebep olur. 

Tüm yaz ayları boyunca çiçeklenmesi eksik kalmayan bu bitkinin uzun boylu olan çeşitleri kesme çiçek şeklinde de kullanılabilir.

Aslanağzı üreticilerine ait tohum paketlerimiz aşağıdaki şekildedir.

.

Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 14 Ürün
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.