Kategoriler
TOHUM    Acem Halısı    Acem Lalesi    Acı Bakla Çiçeği    Ada Çayı Çiçeği    Akşam Sefası    Alev Çiçeği    Alisyum    Aslanağzı    Aster Çiçeği    Ateş Çiçeği    Aynı Sefa    Bahar Yıldızı    Bonsai Çiçek    Buz Çiçeği    Cam Güzeli    Çan Çiçeği    Cezayir Menekşesi    Çiçekli Sarmaşık    Çörek Otu    Çuha Çiçeği    Diğer Çiçek Tohumları    Flox Çiçeği    Gardenya Çiçeği    Gayret Çiçeği    Gazanya    Gelincik Çiçeği    Gerbera Çiçeği    Gül Hatmi Çiçeği    Gündüz Sefası    Hazeran    Hobi Çiçek Tohumları    Horoz İbiği    Hüsnü Yusuf    İpek Çiçeği    ItırŞahi    Kadife Çiçeği    Kağıt Çiçeği    Karanfil    KasımPatı ( Krizantem )    Kirli Hanım Çiçeği     Kozmos    Kraliyet Halısı    Küpe Çiçeği    Kuzu Kulağı    Lale    Latin Çiçeği    Lavanta    Lisianthus ( LaleGül )    Melisa Çiçeği    Menekşe    Nergis    Obrizya Çiçeği    Papatya    Passiflora ( Çarkıfelek )    Petunya    Sardunya    Şebboy    Şeker Tabağı    Sukulent ve Kaktüsler    Sümbül    Unutma Beni Çiçeği    Vapur Dumanı    Yaprak Güzeli Çiçeği    Yer Minesi Çiçeği    Yıldız Çiçeği - Dahlia    Yüksük Otu    Zinnia Çiçeği  Tüm Kategoriler
MARKALAR
Ürün Özellikleri
Fiyat Aralığı

Kirli Hanım Çiçeği - Zinnia

Anavatanı Meksikadır. Bu bölgede yabani türleri dağlık bölgelerde ve sınır çöl alanlarında sıklıkla rastlanır. Yabani türü mor ve pembe renkledir. Daha sonra Zinnia nın o kadar çok çeşiti ortaya çıkarılmıştır ki sadece Zinnia satan tohum üreticileri bile vardır.

Zinnia nın tüm dünya bahçelerinde rastlamanız olasıdır. Dünyada ortaya çıkmadığı bir bölge yok gibidir. Çok sıcak ve çok soğuk bölgelerde bile Zinnia türlerine rastlayabilirsiniz.

Bitkinin türlerine göre bodur boylarında ( 20-25 cm ) çok daha büyük 1 metreye ulaşan türlerine rastlayabilirsiniz.

Bitki o kadar tutulmasının sebebi çok renk ve çeşitte çiçekleri ile tüm yaz ayları boyunca üzerinde çiçeğini eksiltmesidir.

Büyük tabaklı çiçekli olanları son yıllarda bu varyateleri de çokca görülmeye başlanmıştır.

Çiçek renkleri beyaz ve kremden pembelere, kırmızılara ve morlara, yeşil, sarı, kayısı , portakal, somon ve bronza kadar değişir . Bazıları çizgili, benekli veya iki renkli. Dahlialara benzeyen " pom-pom " formları vardır.

Zinnialar yetiştirilmesi çok kolay bir türdür ve çok az bakım ister.

Zinnia üreticilerine ait tohum paketlerimiz aşağıdaki şekildedir.

.


Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 5 Ürün
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.