Kategoriler
TOHUM    Acem Halısı    Acem Lalesi    Acı Bakla Çiçeği    Ada Çayı Çiçeği    Akşam Sefası    Alev Çiçeği    Alisyum    Aslanağzı    Aster Çiçeği    Ateş Çiçeği    Aynı Sefa    Bahar Yıldızı    Bonsai Çiçek    Buz Çiçeği    Cam Güzeli    Çan Çiçeği    Cezayir Menekşesi    Çiçekli Sarmaşık    Çörek Otu    Çuha Çiçeği    Diğer Çiçek Tohumları    Flox Çiçeği    Gardenya Çiçeği    Gayret Çiçeği    Gazanya    Gelincik Çiçeği    Gerbera Çiçeği    Gül Hatmi Çiçeği    Gündüz Sefası    Hazeran    Hobi Çiçek Tohumları    Horoz İbiği    Hüsnü Yusuf    İpek Çiçeği    ItırŞahi    Kadife Çiçeği    Kağıt Çiçeği    Karanfil    KasımPatı ( Krizantem )    Kirli Hanım Çiçeği    Kozmos    Kraliyet Halısı     Küpe Çiçeği    Kuzu Kulağı    Lale    Latin Çiçeği    Lavanta    Lisianthus ( LaleGül )    Melisa Çiçeği    Menekşe    Nergis    Obrizya Çiçeği    Papatya    Passiflora ( Çarkıfelek )    Petunya    Sardunya    Şebboy    Şeker Tabağı    Sukulent ve Kaktüsler    Sümbül    Unutma Beni Çiçeği    Vapur Dumanı    Yaprak Güzeli Çiçeği    Yer Minesi Çiçeği    Yıldız Çiçeği - Dahlia    Yüksük Otu    Zinnia Çiçeği  Tüm Kategoriler
MARKALAR
Ürün Özellikleri
Fiyat Aralığı

Kraliyet Halısı

Kraliyet halısı çiçeği ana vatanı Afrika’nın batısında kuzey yarısına yakın adalardır.

Bilimsel adından anlaşılacağı gibi (maritima) denize yakın yerlerde bulunurlar. Kuzeyde Kanarya Adalarından güneyde Yeşilburun Adalarına kadar yayılım gösterir.

Akdeniz’in batı kısımlarında alt türlerine rastlanmıştır.

Türkiye’de kuduzotu diye tanınan türler Alyssum cinsine aittir.

Süs bitkisi olarak kullanılan ve kraliyet halısı çiçeği denen türler de eskiden Alyssum cinsinden kabul ediliyordu. Sonra bazı farklılıklar nedeniyle Lobularia cinsine dahil edilmişlerdir. Lobularia sözcüğü tohum keselerinin küçük olmasıyla ilgili anlam taşır.

Çok farklı çeşit ve renklerde Kraliyet halısına rastlamanız mümkündür. Yer örtücü özelliği ve çok çiçekli olması nedeni ile bahçelerin ve saksıların vazgeçilmezleri arasındadır.

.

Sizin için seçtiğimiz Kraliyet Halısı tohumları aşağıdaki listedeki şekildedir.

.

Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 2 Ürün
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.