0 232 332 25 28
  0 501 233 13 75
Kategoriler
TOHUM
Para Birimi Seçimi
  • Sarı%20Nergis%20–%20Özel%20Seri%20Nergis%20(%202%20Soğan%20)
Sarı Nergis – Özel Seri Nergis ( 2 Soğan )
Ürün Kodu : SOG-019         Yorumlar (0)        Yorum Ekle
Marka :  Bahçe Tohum
72.17 TL   Kdv Dahil

Sarı Nergis

Nergis Soğanı bakımı

  • Toprakla sonbahar aylarında buluşturulan nergis soğanları kış mevsimini loş ve serin bir köşede geçirdikten sonra çiçek açmaya başlaması için doğrudan güneş almayan ama aydınlık ve ılık bir yere alınır.
  • Nergis, kısa dönemli çiçeklerden olduğu için toprak değişimi gerektirmez. Ancak çiçek açma dönemi gecikirse az miktarda bitki besiniyle desteklenebilir ya da suya karıştırılacak birkaç damla organik gübre kullanılabilir.
  • Gelişim ve çiçeklenme döneminde toprağın kurumasına izin vermemek, aşırı sulamadan kaçınmak gerekir. Toprağı kurumayacak şekilde nemli tutulmalıdır. 3-4 günde bir kontrol edilerek sulanır.
  • Mevsimlik çiçekler olduklarından toprak ve saksı değişimine ihtiyaç duyulmaz.
  • Nergis soğanlarınızı bir sonraki yıl da kullanmak istenirse çiçek döneminden bitiminden sonra yaprakları sararıncaya kadar bekleyip temmuz-ağustos aylarında soğanları topraktan çıkartabilirsiniz.
  • Topraktan söktüğünüz soğanları temizledikten sonra kuru, loş ve havadar bir yerde saklayarak gelecek yıl da aynı soğanlar kullanılabilir.

Nergis soğanı nasıl dikilmeli ?

Nergis, yaklaşık 6-7 cm derinliğe sivri taraftan yukarı gelecek biçimde soğanların yerleştirilmelidir. Soğuk iklimlerde bu derinlik daha da arttırılabilir.

Ayrıca Nergislerin yeterli bir yaşam alanına sahip olabilmesi için, iki nergis soğanı arasında en az 15 cm boşluk bırakılmalı ve üzerlerini hafifçe toprakla kapatarak ve sulanmalıdır.

.

Diğer nergis soğan larına bakabilirsiniz…
Garanti şartları

Sadece en kaliteli tohumları satmayı taahhüt ediyoruz. Günlük yaptığımız çalışmaları göz önünde bulundurarak, bitkilerin canlı organizmalar olduğunu ve bunların çimlenme ve büyümelerinin sıcaklık, toprak tipi, nem, sulanma sıklığı, ekim zamanı ve koşulları, kullanımı gibi birçok faktöre bağlı olduğunu lütfen unutmayın. Gübreler ve bitki koruma ajanları (pestisitler), ayrıca hava ve iklim şartları. Doğru ve güncel ekim ve büyüme bilgileri paylaşarak yardım sağlarız, ancak belirli türlere uygun koşullarda ekilmemiş bitkilerin sorumluluğunu alamayız.

Tohumlarımız nereden geliyor?

Sitemizde satılan tohumların tamamı, en iyi üreticilerden geliyor. Onlarla uzun süredir devam eden işbirliği sayesinde, her zaman taze ve dikkatlice test edilmiş tohum paketleri almanızı garanti altına alarak, en uygun saklama ve gönderme koşullarını geliştirebildik. Aracıların tüm sürecin dışında tutulması, bir depo rafında çok uzun süre kalmış olabilecek tarihi olmayan tohumların gönderilmesinden kaçınmamızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda en kaliteli ürünler için en cazip fiyatı da sizin için sağlar.

Bize güvenebilirsiniz.

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Bu bölge için taksit yapılmamaktadır.
Kargoya Veriliş
Tüm ürünlerimiz tohumdur, Canlı çiçek değildir.

Kargo ücreti : 80 TL dir.
Saat 16:00 öncesi alınan siparişler aynı gün kargoya verilir. ( Cmt - Pzr Hariç )
Sepet Toplamı 750 TL ve üstü kargo ücretsizdir.
Kargo Firması
Aras Kargo
Kargo Çıkış Bölgesi
İzmir
Teslimat Detayları
3 gün içinde teslimat 
İade/İptal Detayları
7 gün içinde iade edebilirsiniz.
BENZER ÜRÜNLER
Tükendi
Büyük Boy Nergis ( 2 Soğan )
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.