0 232 332 25 28
  0 501 233 13 75
Kategoriler
TOHUM
Para Birimi Seçimi
  • Karışık%20Renkli%20Yüksükotu%20(%20+700%20Tohum%20)%20-%20Miracle
Karışık Renkli Yüksükotu ( +700 Tohum ) - Miracle
Ürün Kodu : BT-052         Yorumlar (0)        Yorum Ekle
Marka :  Miracle
54.66 TL   Kdv Dahil

Karışık Renkli Yüksükotu


Avrupa, batı Asya ve kuzeybatı Afrika'ya özgü bir bitkidir. Bu alanlarda doğal ortamlarında çayır ve yol kenarlarında rastlayabilirsiniz. 

Çiçekler uzun bir başakta üretilir, boru şeklindedir ve mordan pembeye, beyaza ve sarıya renk olarak türlere göre değişir. 

Çok çeşitli renklerde olması bahçelerde kullanımını uygun kılmaktadır.

Uzun süre çiçeklerinin solmaması ve dayanıklı bitki yapısı nedeni ile peyzaj kullanımında tercih edilen bitkilerdendir.

.

Tohum Ekimi

Tohumları çok küçük olduğu için toprağın üzerine serildikten sonra hafifçe bastırarak toprakla temas etmesi ve bir miktar toprağın için gömülmesi yeterli olacaktır.

Tohum ekimini sonbahar başında soğuklar gelmeden önce kapalı ortamlarda yaparak fidelerin ilkbaharda hazır olmasını sağlarsanız ilk yıl çiçek alacaksınız.

İlkbaharda ekilen tohumlar için ilk yıl çiçeklenme olmayabilir. Daha sonraki çok daha gelişmiş ve büyük bitkiniz çok sayıda çiçek yapacaktır.

.

Nasıl Çimlendirelim

Çimlendirme işlemi soğuk havalarda gerçekleşmeyeceği için mümkün olduğunda sıcak ( +20 derece ) ortamda çimlendirmeye başlayabilirsiniz.

Tohumları ektikten 10-12 gün sonra çimlenme başlayacaktır. İlk fideler çok narin oldukları için direkt sulama yapmayınız yoksa köklerin yerlerinden çıkmasına sebep olursunuz bunun yerine fısfıs la üzerlerinden ıslanmalarını ve sürekli ıslak kalmalarına dikkat ederek fidelerin 10-15 cm boyuna ulaşmalarını bekleyin.

Fideler uygun boylarına ulaştıklarında yetiştirme yerlerine alabilirsiniz.

.

Bakımı

Yüksük otu dikildikten sonra çok fazla bakım istemeyen bir bitkidir.

Saksıda yetiştirmek istiyor iseniz derin bir saksı kullanmanız daha iyi olacaktır. Kök yapısı uzun ve derinlere gittiği için bitki daha rahat gelişecektir.

İlk uzun çiçek sapını göstermeye başladığında bu sapı keserseniz alt kısımlardan çok daha fazla çiçeklenecek dallar oluşturacaktır. Böylece görsel olarak geniş ve çok çiçekli bir bitkiniz olur.

Çok güneş altında kalmayı sevmeyen bir bitki türü olduğu için yarı gölge ortamlarda çok daha gösterişli olacaktır. Güneş altında olması gerekirse sık dikilmesi böylece gölgelemeyi kendisinin sağlaması yararlı olacaktır. Güneş altında boylanma ve çiçeklenme diğer yerlere göre bir miktar az olabilir.

Çok sulanmayı ve kök çevresinde su birikmesini sevmeyen bir bitkidir. Böyle bir durumda yaprakları alt kısımlardan sararmaya başlayarak bozulacaktır. Böyle bir durumla karşılaştığınızda sulamaya dikkat ediniz.

Uzun bir bitki olduğu için daha çok arka plan bitkisi olarak kullanabilirsiniz.

Gübrelemeyi yaptığınız taktirde çok hızlı boylanacak ve büyüyecektir. Ortalama 35-40 cm boylanma sağlayabilirsiniz.

.

Peyzaj kullanım bölgeleri

Uzun boylu bir bitki olduğu için arka plan bitkiler arasında kullanabilirsiniz.

Geniş alanlara ekilmesi durumunda çok daha farklı ve güzel bir görüntü oluşturacaktır.

Yüksük otunun bir başka özelliği de bahçeye yararlı böceklerin etrafında toplanmasını sağlamasıdır. Bu sayede biyolojik korunma sağlayarak zararlı böceklerin savunmasını da yapacaktır.

Saksı ortamında çok fazla bitki ekilmemesi daha sağlıklı bitkiler oluşturmanızı sağlar. Bitki oldukça gelişeceği için büyük saksılarda daha çok bitki yetişmek uygun olur.

.

Ekim Derinliği
Toprak yüzeyinde olması yeterli
Yükseklik
30 - 50 cm
Renk Özelliği
Karışık renkli çiçeklenme yapar
Ekim zamanı
Şubat - Mayıs arası
Tipi
İki yıllık
Tahmini Çimlenme Günü
10 - 15 gün
Çiçeklenme Zamanı
Yaz ayları

.

Bu pakette birlikte size " Miracle " Markası olarak paketlenen ürün gönderilecektir

Bu pakette yaklaşık +700 tohum bulunmaktadır. Ürün bu yılın ürünüdür.Diğer markalara ait " Karışık Renkli YüksükOtu Çiçeği " paketlerini de inceleyebilirsiniz.

WhatsApp hattımızdan bu ürüne ait fotoğraf eklediğiniz taktirde burada yayınlanacaktır. Yetiştirdiğiniz bitkileri başkaları da görsün istemez misiniz ?Not : Fotoğraflar aksi belirtilmedikçe temsilidir. Bitkinin yapısını görmeniz içindir.


Bu ürün orjinal markalı paketlnde gönderilecektir.


Garanti şartları

Sadece en kaliteli tohumları satmayı taahhüt ediyoruz. Günlük yaptığımız çalışmaları göz önünde bulundurarak, bitkilerin canlı organizmalar olduğunu ve bunların çimlenme ve büyümelerinin sıcaklık, toprak tipi, nem, sulanma sıklığı, ekim zamanı ve koşulları, kullanımı gibi birçok faktöre bağlı olduğunu lütfen unutmayın. Gübreler ve bitki koruma ajanları (pestisitler), ayrıca hava ve iklim şartları. Doğru ve güncel ekim ve büyüme bilgileri paylaşarak yardım sağlarız, ancak belirli türlere uygun koşullarda ekilmemiş bitkilerin sorumluluğunu alamayız.

Tohumlarımız nereden geliyor?

Sitemizde satılan tohumların tamamı, en iyi üreticilerinden geliyor. Onlarla uzun süredir devam eden işbirliği sayesinde, her zaman taze ve dikkatlice test edilmiş tohum paketleri almanızı garanti altına alarak, en uygun saklama ve gönderme koşullarını geliştirebildik. Aracıların tüm sürecin dışında tutulması, bir depo rafında çok uzun süre kalmış olabilecek tarihi olmayan tohumların gönderilmesinden kaçınmamızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda en kaliteli ürünler için en cazip fiyatı da sizin için sağlar.

Bize güvenebilirsiniz.


Web Sitemiz : https://bahcetohum.com


Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Bu bölge için taksit yapılmamaktadır.
Kargoya Veriliş
Tüm ürünlerimiz tohumdur, Canlı çiçek değildir.

Kargo ücreti : 80 TL dir.
Saat 16:00 öncesi alınan siparişler aynı gün kargoya verilir. ( Cmt - Pzr Hariç )
Sepet Toplamı 750 TL ve üstü kargo ücretsizdir.
Kargo Firması
Aras Kargo
Kargo Çıkış Bölgesi
İzmir
Teslimat Detayları
3 gün içinde teslimat 
İade/İptal Detayları
7 gün içinde iade edebilirsiniz.
BENZER ÜRÜNLER
Tükendi
Digitalis Çiçeği Tohumu
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.