0 232 332 25 28
  0 501 233 13 75
Kategoriler
TOHUM
Para Birimi Seçimi
  • Karışık%20Çuha%20Çiçeği%20(%20+50%20Tohum%20)%20-%20Miracle
Karışık Çuha Çiçeği ( +50 Tohum ) - Miracle
Ürün Kodu : BT-072         Yorumlar (0)        Yorum Ekle
Marka :  Miracle
54.66 TL   Kdv Dahil

Çuha Çiçeği

Çiçekler genel olarak pembe, leylak, beyaz ya da kırmızı açarlar. Çiçek yaprakları, kaşık şekilli ve temiz ağızlıdır. Sonbaharla birlikte uyuma dönemine giren bitki kurur. Kış aylarında kurumuş yaprakları toplayabilirsiniz ancak kök kısmını rahatsız etmeyin. Çünkü baharla birlikte, tam ortadan yeni sürgünler baş gösterecek ve bu çok yıllık bitki bir kez daha yüzlerce çiçek açarak mucizesini sizinle paylaşacaktır.

.

Tohum Ekimi

Sıcaklar başlar başlamaz tohumları toprakla buluşturabilirsiniz. Çuha çiçeği çok sıcak ortamı sevmeyen bir bitkidir. Bu nedenle 13 - 15 derece arasında bir sıcaklıkta rahatlıkla çimlenmeye başlayacaktır.

Tohumlar küçük olduğu için toplu olarak ekebilir ve sonrasında ayırma işlemi yapabilirsiniz. Tohumları 1 cm derinden fazlaya gömmeyin hatta ne kadar az olursa daha iyi olur. Çimlenmenin gerçekleşmesi için toprak çok gevşek olması gerekli.

.

Nasıl Çimlendirelim ?

Çimlenmeden 3 - 4 hafta sonra fideler, önce orta boy saksılara alınarak şaşırtılır. Bu işlemden 6 hafta sonra bu kez daha geniş saksılara alınarak ikinci kez şaşırtılır. Çimlenme sırasında üretim saksıları, havadar, serin ve gölge bir yerde tutulur.

Çimlenme gerçekleştikten sonra en düşük sıcaklık 8°C derece olmalıdır. Çuha çiçeğinin gelişmesi için çok sıcaklık gerekmez. Hatta serin olması daha çok çiçek yapmasına sebep olur.

Püf Noktaları : 20°C nin üstünde çuha tohumları çimlenmez. Bitki çiçek sapını oluştururken sıcaklık 12°C üstündeyse, çiçekler soluk renkli açarlar. Bitki iki kez şaşırtılır ( fidelerken saksı değişimi şeklinde). Şaşırtmada bitkiler kesinlikle derine dikilmemelidir. Nemli Geçirgen, humuslu toprakta, yarı gölgeden, aydınlığa yetişebilir.

.

Bakımı

Bakım için hiç bir ön şart istemez. Çiçeklenmeye başlayıncaya kadar sadece öylece şaşırtma işleminden sonra bırakabilirsiniz.

Çiçeklenme ile beraber suyu seven bir bitki olduğu için kök kısmının kurumaması önemlidir.

Çuha çiçeği çiçeklenme aşaması bittikten sonra kesinlikle kök kısımlarını bozmadan durmasını sağlayın gelecek sene o kök kısımlarından yeniden size çuha çiçeği verecektir. Toprağı karıştırırsanız kökler hemen ölür.

.

Peyzaj kullanım bölgeleri

Peyzaj için genelde çizgi yol kenarlarını ve ön sıra çiçekleri için kullanılabilir.

Birkaç renk ile saksıda duruşları da mükemmeldir.

.


Ekim Derinliği
1 cm den az.
Yükseklik
20 - 30 cm
Renk Özelliği
Karışık renklerde çiçeklenme yapar
Ekim zamanı
Şubat - Mayıs arası ve Sonbahar - Kış sonu
Tipi
Çok yıllık
Tahmini Çimlenme Günü
10 -12 gün
Çiçeklenme Zamanı
İlkbahar, Sonbahar, Kış

.

Bu pakette birlikte size " Miracle " Markası olarak paketlenen ürün gönderilecektir

Bu pakette yaklaşık +50 tohum bulunmaktadır. Ürün bu yılın ürünüdür.Diğer markalara ait " Çuha Çiçeği " paketlerini de inceleyebilirsiniz.

WhatsApp hattımızdan bu ürüne ait fotoğraf eklediğiniz taktirde burada yayınlanacaktır. Yetiştirdiğiniz bitkileri başkaları da görsün istemez misiniz ?


Not : Fotoğraflar aksi belirtilmedikçe temsilidir. Bitkinin yapısını görmeniz içindir.


Bu ürün orjinal markalı paketlnde gönderilecektir.


Garanti şartları

Sadece en kaliteli tohumları satmayı taahhüt ediyoruz. Günlük yaptığımız çalışmaları göz önünde bulundurarak, bitkilerin canlı organizmalar olduğunu ve bunların çimlenme ve büyümelerinin sıcaklık, toprak tipi, nem, sulanma sıklığı, ekim zamanı ve koşulları, kullanımı gibi birçok faktöre bağlı olduğunu lütfen unutmayın. Gübreler ve bitki koruma ajanları (pestisitler), ayrıca hava ve iklim şartları. Doğru ve güncel ekim ve büyüme bilgileri paylaşarak yardım sağlarız, ancak belirli türlere uygun koşullarda ekilmemiş bitkilerin sorumluluğunu alamayız.

Tohumlarımız nereden geliyor?

Sitemizde satılan tohumların tamamı, en iyi üreticilerinden geliyor. Onlarla uzun süredir devam eden işbirliği sayesinde, her zaman taze ve dikkatlice test edilmiş tohum paketleri almanızı garanti altına alarak, en uygun saklama ve gönderme koşullarını geliştirebildik. Aracıların tüm sürecin dışında tutulması, bir depo rafında çok uzun süre kalmış olabilecek tarihi olmayan tohumların gönderilmesinden kaçınmamızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda en kaliteli ürünler için en cazip fiyatı da sizin için sağlar.

Bize güvenebilirsiniz.Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Bu bölge için taksit yapılmamaktadır.
Kargoya Veriliş
Tüm ürünlerimiz tohumdur, Canlı çiçek değildir.

Kargo ücreti : 80 TL dir.
Saat 16:00 öncesi alınan siparişler aynı gün kargoya verilir. ( Cmt - Pzr Hariç )
Sepet Toplamı 750 TL ve üstü kargo ücretsizdir.
Kargo Firması
Aras Kargo
Kargo Çıkış Bölgesi
İzmir
Teslimat Detayları
3 gün içinde teslimat 
İade/İptal Detayları
7 gün içinde iade edebilirsiniz.
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.