0 232 332 25 28
  0 501 233 13 75
Kategoriler
TOHUM
Para Birimi Seçimi
  • Bodur%20Kokulu%20Beyaz%20Karanfil%20F1%20Tohumu%20(%2010%20Tohum%20)
  • Bodur%20Kokulu%20Beyaz%20Karanfil%20F1%20Tohumu%20(%2010%20Tohum%20)
  • Bodur%20Kokulu%20Beyaz%20Karanfil%20F1%20Tohumu%20(%2010%20Tohum%20)
  • Bodur%20Kokulu%20Beyaz%20Karanfil%20F1%20Tohumu%20(%2010%20Tohum%20)
  • Bodur%20Kokulu%20Beyaz%20Karanfil%20F1%20Tohumu%20(%2010%20Tohum%20)
Bodur Kokulu Beyaz Karanfil F1 Tohumu ( 10 Tohum )
Ürün Kodu : PRS-0480         Yorumlar (0)        Yorum Ekle
Marka :  MegCiTo
75.92 TL   Kdv Dahil

Bodur Kokulu Beyaz Karanfil F1 Tohumu ( 10 Tohum )

Muhteşem bir kalıcı karanfildir. Yoğun kokusu metrelerce öteden alınabilir. Boyu nedeni ile tam bir saksı karanfili diyebiliriz.

.

En fazla 30 cm boylanan ve ekildiği yerde yanlara doğru yayılarak genişleyen ve çiçek öbekleri oluşturan çok yıllık kalıcıdır.

Çok fazla boylanmadan yayılarak bulunduğu alanı kapladığı için çiçek bordürlerinin vazgeçilmez bir bitkisidir.

Çiçeklenmeye başladığında ilkbaharın ilk sıcakları da başlamış olur. Yaz sonu hatta sonbaharda ilk donlara kadar üzerinde çiçek görebilirsiniz. Sürekli çiçekli olması toplu dikimlerde görsel bir şölen olarak gözlerinizi okşayacaktır.

Yetiştirmesi oldukça kolay olan bir bitkidir. Hatta ilk kez bitki yetiştiren birisi bile rahatlıkla bodur karanfili yetiştirebilir.

.

Tohum ekimi

Sonbahar sonundan itibaren tohumları dış mekânda ekime başlanabilir. Sonbaharda ekilen tohumlar ilkbahara kadar rahatlıkla ( aşırı don olmaması şartı ile ) kışı geçirebilir.

İlk bahar aylarında sıcaklar ile beraber gelişmesine devam edecektir.

İlkbahar ekimlerinde ise ilk sıcaklar başlar başlamaz kalıcı duracağı bölgeye direkt tohumları ekebilirsiniz her hangi bir sakınca yoktur. Sadece yabancı ot olmamasına dikkat edin yeterli. Çünkü ilk fideler yabancı otlar arasında kayıp olabilir.

.

Nasıl çimlendirelim

Karanfil tohumları biraz geç çimlenme eğilimlerindedir. Onun için sabırlı olmanızda fayda vardır. Çimlenmedi diyerek toprağını bozmaya kalkışmayın.

Tohumlar 15-20 derece sıcaklıklarda 20 - 25 gün arası çimlenirler. Filizler biraz büyüyüp elle tutulabilir duruma geldiklerinde, dikkatlice kalıcı yerlerine veya saksılara köklerini oynatmadan taşıyarak şaşırtın.

Geçirgen bahçe toprağında bol güneş alan yerde çok sağlıklı gelişim gösterirler.  

Çimlenmesinin geç olmasına rağmen gelişmesi çok daha hızlı olacaktır. Bu nedenle şaşırtma için geç kalınmaması bitkinin sağlığı için faydalı olacaktır.

.

Bakımı

Bakım için özel bir gerekliliği yoktur. Her türlü ortam ve toprakta çok rahatlıkla yetişir ve gelişir.

Sadece çok su biriken topraklarda kök kısmında çürümeler meydana geldiği için geçirgen özellikli dibinde su birikmemesine özen gösterilmesi yeterli olacaktır.

Saksıda yetiştirmeniz gerekli ise üst kısmı geniş saksılar seçmeniz Bodur karanfilin yayılması için gerekli boş alanı sağlamanız çok daha güzel görünmesine sebep olacaktır.

Kokusu akşam güneş batmasına yakın ve gece çok daha yoğun hissedileceği için saksılarınızı içeri alabilirsiniz böylece odanızı karanfil kokusu kaplayacaktır.Bu Çiçek Tohumu F1 tohumdur. Çimlendirmek için kesinlikle Toprak kullanmayınız.

Özel çimlendirme Torfu içinde çimlendirmeniz durumunda %80-90 çimlenme gerçekleşir.

Toprakta çimlendirme yapmanız durumunda bu oran %50 lere kadar düşebilir.

Bunun sebebi Toprak Ph ve EC değerinin bu tohum türünde negatif etkileri olmaları nedeni iledir.

Çimlendirme Torfunu s itemizden satın alabilirsiniz.Not : Fotoğraflar aksi belirtilmedikçe temsilidir. Bitkinin yapısını görmeniz içindir.


Garanti şartları

Sadece en kaliteli tohumları satmayı taahhüt ediyoruz. Günlük yaptığımız çalışmaları göz önünde bulundurarak, bitkilerin canlı organizmalar olduğunu ve bunların çimlenme ve büyümelerinin sıcaklık, toprak tipi, nem, sulanma sıklığı, ekim zamanı ve koşulları, kullanımı gibi birçok faktöre bağlı olduğunu lütfen unutmayın. Gübreler ve bitki koruma ajanları (pestisitler), ayrıca hava ve iklim şartları. Doğru ve güncel ekim ve büyüme bilgileri paylaşarak yardım sağlarız, ancak belirli türlere uygun koşullarda ekilmemiş bitkilerin sorumluluğunu alamayız.

Tohumlarımız nereden geliyor?

Sitemizde satılan tohumların tamamı, en iyi üreticilerinden geliyor. Onlarla uzun süredir devam eden işbirliği sayesinde, her zaman taze ve dikkatlice test edilmiş tohum paketleri almanızı garanti altına alarak, en uygun saklama ve gönderme koşullarını geliştirebildik. Aracıların tüm sürecin dışında tutulması, bir depo rafında çok uzun süre kalmış olabilecek tarihi olmayan tohumların gönderilmesinden kaçınmamızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda en kaliteli ürünler için en cazip fiyatı da sizin için sağlar.

Bize güvenebilirsiniz.Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Bu bölge için taksit yapılmamaktadır.
Kargoya Veriliş
Tüm ürünlerimiz tohumdur, Canlı çiçek değildir.

Kargo ücreti : 80 TL dir.
Saat 16:00 öncesi alınan siparişler aynı gün kargoya verilir. ( Cmt - Pzr Hariç )
Sepet Toplamı 750 TL ve üstü kargo ücretsizdir.
Kargo Firması
Aras Kargo
Kargo Çıkış Bölgesi
İzmir
Teslimat Detayları
3 gün içinde teslimat 
İade/İptal Detayları
7 gün içinde iade edebilirsiniz.
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.