0 232 332 25 28
  0 501 233 13 75
Kategoriler
TOHUM
Para Birimi Seçimi
  • Beyaz%20Çilli%20Yaprak%20Çiçeği%20F1%20Tohumu%20(%2030%20Tohum%20)
  • Beyaz%20Çilli%20Yaprak%20Çiçeği%20F1%20Tohumu%20(%2030%20Tohum%20)
  • Beyaz%20Çilli%20Yaprak%20Çiçeği%20F1%20Tohumu%20(%2030%20Tohum%20)
  • Beyaz%20Çilli%20Yaprak%20Çiçeği%20F1%20Tohumu%20(%2030%20Tohum%20)
  • Beyaz%20Çilli%20Yaprak%20Çiçeği%20F1%20Tohumu%20(%2030%20Tohum%20)
Beyaz Çilli Yaprak Çiçeği F1 Tohumu ( 30 Tohum )
Ürün Kodu : PRT-0410         Yorumlar (0)        Yorum Ekle
Marka :  MegCiTo
54.23 TL   Kdv Dahil

Beyaz Çilli Yaprak Çiçeği F1 Tohumu ( 30 Tohum )

.

Hypoestes phyllostachya türünü Hypoestes cinsinin Güney Afrika ve Güney Asya civarı türleriyle melezleştirerek çeşitli hibritleri türetilmiştir. Böylece birbirinden güzel yaprak güzellikleri ve mini-bodur tipleriyle hostes çiçeğinin çeşitliliği arttırılmış.

Boyu ortalama 30cm civarlarındadır. Yapraklarının üst tarafı canlı renklerde olsa bile ters tarafı daha sade ve çilleri çok açık renkli olur.

Hostes çiçeği kış soğuklarına en fazla -6C dereceye kadar ciddi zararlar görerek dayanır. Bu kadar zarar görmesi hiç önemli değildir. Çünkü zaten kış sonunda tüm dallarını dipten budamak gerekiyor.Çilli yaprak hostes çiçeği çelikle ve tohumla çoğaltılır. Çelikler biraz yavaş köklenir. Tepe çeliği yöntemindeki gibi yapmalısınız. Eğer tohumlarıyla çoğaltmanız gerekiyorsa bilin ki çilli yaprak çiçeğinin tohumları 20C dereceyi pek geçmeyen serin günlerde çimlenir. Biraz da kış üşümesi geçirse iyi olur. Kışın en son don olaylarının olacağı günlerde tohumların ekmelisiniz. Ya da ilkbaharda ne kadar erken ekerseniz o kadar iyidir. Toprak olarak bahçe toprağı, yanmış ahır gübresi, yaprak kompostu ve dişli dere kumunun eşit karışımından oluşan bir toprak tercih edebilirsiniz. Yine humuslu, lifli ve  ph’ı düşük topraklar gelişimi için oldukça uygundur. Toprak süzek olmalıdır. Toprak değişimi eğer acil bir durum olmazsa iki yılda bir olacak şekilde ilkbahar mevsiminin ortalarında havalar ısınmaya başladığında değiştirilebilir.Bu Çiçek Tohumu F1 tohumdur. Çimlendirmek için kesinlikle Toprak kullanmayınız.

Özel çimlendirme Torfu içinde çimlendirmeniz durumunda %80-90 çimlenme gerçekleşir.

Toprakta çimlendirme yapmanız durumunda bu oran %50 lere kadar düşebilir.

Bunun sebebi Toprak Ph ve EC değerinin bu tohum türünde negatif etkileri olmaları nedeni iledir.

Çimlendirme Torfunu s itemizden satın alabilirsiniz.Not : Fotoğraflar aksi belirtilmedikçe temsilidir. Bitkinin yapısını görmeniz içindir.


Garanti şartları

Sadece en kaliteli tohumları satmayı taahhüt ediyoruz. Günlük yaptığımız çalışmaları göz önünde bulundurarak, bitkilerin canlı organizmalar olduğunu ve bunların çimlenme ve büyümelerinin sıcaklık, toprak tipi, nem, sulanma sıklığı, ekim zamanı ve koşulları, kullanımı gibi birçok faktöre bağlı olduğunu lütfen unutmayın. Gübreler ve bitki koruma ajanları (pestisitler), ayrıca hava ve iklim şartları. Doğru ve güncel ekim ve büyüme bilgileri paylaşarak yardım sağlarız, ancak belirli türlere uygun koşullarda ekilmemiş bitkilerin sorumluluğunu alamayız.

Tohumlarımız nereden geliyor?

Sitemizde satılan tohumların tamamı, en iyi üreticilerinden geliyor. Onlarla uzun süredir devam eden işbirliği sayesinde, her zaman taze ve dikkatlice test edilmiş tohum paketleri almanızı garanti altına alarak, en uygun saklama ve gönderme koşullarını geliştirebildik. Aracıların tüm sürecin dışında tutulması, bir depo rafında çok uzun süre kalmış olabilecek tarihi olmayan tohumların gönderilmesinden kaçınmamızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda en kaliteli ürünler için en cazip fiyatı da sizin için sağlar.

Bize güvenebilirsiniz.


Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Bu bölge için taksit yapılmamaktadır.
Kargoya Veriliş
Tüm ürünlerimiz tohumdur, Canlı çiçek değildir.

Kargo ücreti : 80 TL dir.
Saat 16:00 öncesi alınan siparişler aynı gün kargoya verilir. ( Cmt - Pzr Hariç )
Sepet Toplamı 750 TL ve üstü kargo ücretsizdir.
Kargo Firması
Aras Kargo
Kargo Çıkış Bölgesi
İzmir
Teslimat Detayları
3 gün içinde teslimat 
İade/İptal Detayları
7 gün içinde iade edebilirsiniz.
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.